Studnia Film

Częste pytania

1. Po jakim czasie otrzymamy gotowy film i zdjęcia? I w jakiej formie?

Czas oczekiwania na film i zdjęcia to 90 dni licząc od daty Waszego ślubu. W przypadku gdy zdecydowaliście się dodatkowo na teledysk ślubny i sesję poślubną, okres oczekiwania może się nieco wydłużyć – wszystko zależy od tego po jakim czasie od ślubu umówimy się na sesję ślubną. Ma to istotny wpływ na czas realizacji, ponieważ nasze wszystkie materiały foto/video ubogacamy wtedy kadrami z pleneru. Pamiątkę w postaci filmu i zdjęć otrzymujecie na ozdobnym Pendrive oraz (jeśli się zdecydowaliście) w formie foto-albumu ślubnego.

2. Kiedy sesja narzeczeńska?

Wybór należy do Was. Możemy zrealizować ją rok bądź kilka miesięcy wcześniej – wszystko zależy od Waszej dostępności, chęci i pomysłu. Należy jednak pamiętać, że maksymalny czas wykonania sesji to 2 tygodnie przed ślubem (musimy oddać Wam gotowe zdjęcia co najmniej kilka dni przed weselem.)

3. A co z filmem dla rodziców?

Podobnie jak w przypadku sesji narzeczeńskiej; podziękowania dla rodziców musimy zrealizować w przyzwoitym terminie by następnie zdążyć z montażem do dnia Waszego ślubu. Bardzo często przy okazji zdjęć narzeczeńskich, wykonujemy także ujęcia do filmu dla rodziców. Jest to idealne rozwiązanie dla Par które nie mają zbyt dużo czasu i zależy im na upieczeniu dwóch pieczeni na jednym ogniu.

4. Kiedy możemy umówić się na sesję poślubną?

Na sesję poślubną najlepiej umówić się możliwie jak najszybciej. Im później wykonany plener, tym większe prawdopodobieństwo zwłoki czasowej przy oddaniu materiałów. Najbardziej optymalne dni tygodnia, w których możemy umówić się na sesję zdjęciową to pon-śr oraz niedziela. Z racji wykonywanego zawodu, dni czw-sob nie wchodzą w grę, szczególnie w trakcie trwania sezonu ślubnego.

5. Jak wygląda Wasz ubiór w dniu ślubu i wesela?

Bardzo długo pracowaliśmy nad tym, żeby nasz outfit był elegancki i jednocześnie nie krępujący ruchów, które nie rzadko bywają wręcz „akrobatyczne” xD. Na przestrzeni lat, udało nam się wypracować odpowiedni styl – stonowane, ciemne kolory z eleganckim sznytem. Naszym nadrzędnym celem jest to, by nie rzucać się w oczy w trakcie trwania uroczystości i zabawy na sali weselnej.

6. Stawiacie na naturalność? Czy ingerujecie w przebieg zdarzeń w dniu ślubu?

Nasza praca jest w pełni reportażowa; nie ingerujemy w rzeczywiste zdarzenia; pozwalamy na naturalny rozwój sytuacji i staramy się dokumentować materiał z możliwie dużej odległości. Takie działanie pozwala na uchwycenie prawdziwych emocji, minimalizuje ryzyko stresu i co najważniejsze, wiernie odzwierciedla dzień Waszego ślubu na filmie i zdjęciach. Jedyne „ustawiane kadry” jakie mają miejsce tego dnia, to zdjęcie grupowe oraz indywidualne z Parą Młodą, wykonywane najczęściej na sali weselnej.

7. Jak daleko dojeżdżacie?

Pracujemy głównie na terenie Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Poznania i okolic. W wyjątkowych przypadkach jesteśmy w stanie wyjechać poza tą strefę. Wszystko zależy od naszej dostępności czasowej.

8. Ile filmu z drona będzie w naszym filmie?

Skala użycia drona w pełnym materiale to 1-2 minuty. Pamiętajmy, że ujęcia z drona mają stanowić uzupełnienie zebranego materiału a nie w jakiejś części go zastąpić. Jeśli zdecydujecie się na teledysk ślubny, to w nim również znajdą się kilkusekundowe kadry z powietrza.

9. Co jeśli dron nie poleci?

Istnieje kilka poważnych przeciwskazań do użycia drona. Są nimi m. in. obfite opady deszczu i porywisty wiatr, które mogą poważnie uszkodzić sprzęt i zmusić operatora do szybkiego wylądowania. Oczywiście w takiej sytuacji sprawy finansowe zostaną uregulowane w postaci późniejszego sporządzenia aneksu do umowy.

10. Jak zabezpieczacie swoje materiały? Ile macie aparatów i kart pamięci?

Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność – poczynając od posiadania kilku aparatów z wieloma obiektywami, przez dużą ilość kart pamięci i baterii aż po przechowywanie materiałów w co najmniej dwóch kopiach na różnych nośnikach. Pisząc w skrócie: Wasze materiały pozostają w pełni bezpieczne.